کتاب " سینما و معماری" سروش منتشر شد

 

 کتاب سینما و معماری" اثر فرانسوا پنز و مورین تامس با ترجمه شهرام جعفری نژاد همزمان با جشنواره بین المللی فیلم فجر، از سوی انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات سروش، رابطه معماری و سینما (یکی هنری به قدمت انسان و دیگری جوانی صد ساله) همواره برای هر دو گروه معماران و سینماگران جذاب و کنجکاوی برانگیز بوده است. معماری و سینما هر دو به خلق فضا و روح و زندگی می پردازند (مکان جاری در زمان) اما مصالح معماری مادی و واقعی است و مصالح سینما صوری و خیالی...

از هر دید که  بنگریم رابطه این دو هنر را خارج از سه منظر مفهومی (محتوایی و شکلی)؛ ارجاعی (معماری در سینما و سینما در معماری) و ابزاری (دنیای چندرسانه ها و فناوری رقومی) نخواهیم یافت.

 کتاب سینما و معماری، بازنگاری برخی از مقالات همایش "سینما و معماری" در دانشگاه کمبریج در سال ۱۹۹۵میلادی است. در نگاهی اجمالی به مقالات پیداست که مخاطبان همایش، طیف گسترده ای از دانشجویان، استادان و حرفه ای های هر دو عرصه بوده اند.

این کتاب همچنین با دیدگاه هایی از معماران، فیلمسازان، معماران فیلمساز، فیلم سازان معمار و طراحان صحنه- معماران فیلم- از فرانسه ، آلمان، آمریکا و انگلستان آشنا خواهید شد و دیدگاه های نوینی درباره مفهوم فضا، زمان و حرکت به خصوصو در جهان رسانه های سه بعدی خواهید یافت. 

"سینما و معماری" با دیدی عالمانه در پنج بخش تدوین شده است و تمام مباحث اصلی مربوط به سینما و هنر معماری را مورد بررسی قرار داده است.

چاپ سوم این اثر مصور در قطع خشتی، شمارگان یک هزار نسخه و قیمت ۸۵۰۰۰ ریال از سوی انتشارات سروش منتشر در اختیار علاقمندان به هنر سینما و تطابق آن با معماری قرار گرفته است.

علاقمندان برای تهیه این کتاب به فروشگاه شهید مطهری انتشارات سروش به نشانی: خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن ۸۸۳۱۰۶۱۰-۰۲۱ و یا فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی: خیابان انقلاب اسلامی، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش مراجعه یا با تلفن ۶۶۹۷۹۰۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

همچنین مرکز پخش پکتا ( نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۹۷۳۲۰۳ ( ۲۰ خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.

/ 1 نظر / 14 بازدید
سرور

ممنون از مطالبی کع گذاشتین خیلی عالی و پر محتوا بودن خوشبحال اینا دانشگاه ما کجا و اینا کجا........................